Marosvásárhelyi Református Általános Iskola

 2018. március 23-25 között zajlott le Marosvásárhelyen a „Bolyai Farkas” Elméleti Líceum szervezésében a „Brenyó Mihály” pontszerző matematikaverseny III-IV. osztályosok számára szervezett XVII-dik országos döntője. A versenyre Arad, Bihar, Beszterce-Naszód, Brassó, Kolozs, Kovászna, Hargita, Szatmár, Szilágy, Szeben, Temes és Maros megyéből érkeztek diákok. Az országos döntőre kijutottak között iskolánkat képviselte Mărgulescu Eszter, III. osztályos tanuló, illetve Kacsó Milán, IV. osztályos diákunk. Iskolánk diákjai méltóan képviselték Maros megyét és a Marosvásárhelyi Református Kollégiumot, hiszen Eszter országos II. helyezést ért el, Milán pedig a Napsugár diákfolyóirat különdíját szerezte meg. Az ünnepélyes díjátadón Dr. Oláh-Gál Róbert, a Sapientia Egyetem adjunktusa és Fodor Sándor József, a Nemzeti Oktatási Minisztérium Kissebségek Főosztályának tanácsosa adták át az emléklapokat, érméket.

 

 

Gratulálunk a két diákunknak és felkészítő tanítóiknak (Struguras-Fazakas Ildikó, III osztály, illetve Simon Zsófia, IV. osztály) és sok sikert kívánunk nekik a továbbiakban is.